Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

ozimandias

Mada...imi pare tare rau ca nu ne-am vazut. Insa tu mai vii, nu?

Cara, am incercat si GPS (daca asa se scrie), insa eu trebuie sa ma concentrez ca sa-mi dau seama care-i dreapta si care-i stanga, iar N, S, E, V.... sunt utopii pentru mine... mereu se schimba, cum ma intorc, cum nu mai e nord... ::)
Deci exclus...
Dar de sofat, sofez bine  ;D (fara gluma).

Va tin la curent.
Sotul meu nu mi-a refuzat multe pana acum (decat Audi acela alb, A8 sau nu stiu cat... si vila la Sinaia...)

mamaruta

Ozi, mai viu io la Buc., dar o sa imi cumpar  384 de facalete...cate unul pentru fiecare km pe care il fac eu sa te vad! basca cat fac din Militari pana in centru!

martipan

Quote from: vernil on September 22, 2008, 06:37:46 PM
Martipane, tu n-ai inceput scoala ?
Incep pe 1,intr-o saptamana  ;) :) !

ozimandias

Quote from: Mada on September 22, 2008, 07:26:01 PM
Ozi, mai viu io la Buc., dar o sa imi cumpar  384 de facalete...cate unul pentru fiecare km pe care il fac eu sa te vad! basca cat fac din Militari pana in centru!
;D

Abia astept.
:D

gabriela jalba

Ozi ,blanita de la git nu o vazui din cauza parului,da cea de la minecaaaaa Ei!!! Brava tinuta!!!! Chestia cu stinga si dreapta,parca te-am facut eu!!!  Siii...zi la Dom' Sotu lu' matale sa vina,ca nu mincam barbati!!!!! Ca ei isi fac rapid clubul lor!!!
Geta, imbraca-te cum vrei,dar o sa stam mult si afara ,asa ca sa ai si tu si baiatul haine groase.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ozimandias

Va spun in soapta: un sfert de camera e rezervata. Maine dimineata sigur va fi rezervata juma' sau trei sferturi  ;D

Acu' va las.... (doamne, ce-mi mai trebuie neste emoticoane...)

PS: pana acu' m-a mancat decat ciorba... urmeaza felu' doi, de aia se mai mareste suprafata rezervata... ;D

vernil

Ozi, scumpo, eu indic intotdeauna nordul, asa ca nu ai cum sa gresesti drumul. Convinge-o pe cea mica ca la Slanic este frumos, iar ea va gasi o modalitate de a-l convinge pe sotul tau ... ca nimeni nu rezista rugamintilor unui copil  ;D

ozimandias

Cea mica isi doreste cel putin la fel de mult ca si mine sa mearga...

cara

 :o
la voi nu functioneaza votul democratic?

la mine, da:  ei doi voteaza intotdeauna impotriva mea.  >:(

vernil

Pai zi-i colegului tau de camera ca daca se opune, il punem la gazeta de perete, cu rugamintea ca fiecare sa-i scrie cate-o poezie ... Incepe de-l toaca, cate putin in fiecare zi, ca pana la urma s-o satura.

cara

P.S.


am uitat sa zic ca de fiecare data eu contest rezultatul si votul se anuleaza!  :D

gabriela jalba

Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

vernil

Quote from: cara on September 22, 2008, 09:45:43 PM
:o
la voi nu functioneaza votul democratic?

la mine, da:  ei doi voteaza intotdeauna impotriva mea.  >:(

Pai d'aia vrei tu nora si nepoti, sa ti faci rost de voturi si dupa aia iti tragi partid si hop, in Parlament! Acolo vin si eu sa pun gazon  ;D Conteaza pe mine!

cara

trimit autobuzul dupa tine, sa vii sa votezi de vreo 3 ori!
:D :D :D

ozimandias

Multumesc pentru sustinere...

Singura problema era ca el, sotul, e mai mult decat ocupat si-mi dadeam seama ca e aproape imposibil sa-i cer sa lipseasca 2 zile (fie ele si in week-end) de la job-ul lui...Mai era si ca si eu eram foarte ocupata. Apoi primesc un mesaj de la Gabi Jalba, mesaj care m-a pus pe jar. Am lasat toate trebile mele si am inceput sa tes planuri...
Acum, dupa ce scriu mesajul asta, ii scriu lui ES sa o rog sa-mi rezerve si mie o camera pe undeva  ;).

Cat despre vot si pe deasupra si democratic... la noi nu exista asa ceva. Tot timpul sotul meu are ultimul cuvant de spus "facem asa cum vrei tu" ( ;D). Iar pentru mine interesul primordial e copilul... asa ca pana la urma facem toti cum vrea ea  :D.

(Citea fiica mea ce va scriam, ca nu vreau sa vin singura si a sarit trei metri, adica cum singura, ce, pe mine nu ma iei?  :D)

Fetele... abia astept sa va vad.
Acu': de adus lastari nu prea am ce, decat daca doreste cineva lastari de muscate curgatoare.
Altceva daca doriti... vre-o orhidee din Hornbach, un ghiveci, o maslina ceva... orice. Va rog sa-mi ziceti. Ca ma oftic de mor ca voi veniti toate cu lastari de dat si eu... :( Adica sa nu vin si eu cu mana goala...

Acu' sanatosi sa fim!

mamaruta

Bravo, jalba! Ai reusit sa ii bagi mintile in cap! :-*

einsteinitza

Ozi,eu vreau oricand lastari de muscate curgatoare si de muscate de-ale noastre,romanesti,mai ales rosii si roz.
www.helgasicorina.ro
www.cutiacumargele.weblog.ro

ozimandias

Rosii, Es, am inteles!

As mai putea sa aduc lastari din acestea (rosii, visinii si alb cu visiniu).

Mada, acu' nu vreau sa intind coarda... dar tu chiar nu poti ajunge?

cara

vreau io visiniu si alb cu visiniu!
am zis!

georgette

Quote from: ozimandias on September 23, 2008, 08:27:39 AM
Multumesc pentru sustinere...

Singura problema era ca el, sotul, e mai mult decat ocupat si-mi dadeam seama ca e aproape imposibil sa-i cer sa lipseasca 2 zile (fie ele si in week-end) de la job-ul lui...Mai era si ca si eu eram foarte ocupata. Apoi primesc un mesaj de la Gabi Jalba, mesaj care m-a pus pe jar. Am lasat toate trebile mele si am inceput sa tes planuri...
Acum, dupa ce scriu mesajul asta, ii scriu lui ES sa o rog sa-mi rezerve si mie o camera pe undeva  ;).

Cat despre vot si pe deasupra si democratic... la noi nu exista asa ceva. Tot timpul sotul meu are ultimul cuvant de spus "facem asa cum vrei tu" ( ;D). Iar pentru mine interesul primordial e copilul... asa ca pana la urma facem toti cum vrea ea  :D.

(Citea fiica mea ce va scriam, ca nu vreau sa vin singura si a sarit trei metri, adica cum singura, ce, pe mine nu ma iei?  :D)

Fetele... abia astept sa va vad.
Acu': de adus lastari nu prea am ce, decat daca doreste cineva lastari de muscate curgatoare.
Altceva daca doriti... vre-o orhidee din Hornbach, un ghiveci, o maslina ceva... orice. Va rog sa-mi ziceti. Ca ma oftic de mor ca voi veniti toate cu lastari de dat si eu... :( Adica sa nu vin si eu cu mana goala...

Acu' sanatosi sa fim!

Nu esti singura ,,nici eu nu prea am ce sa va aduc  :((florile voastre sant mult prea frumoase fata de ale mele!care mai sant..)oricum daca cineva pofteste ceva de la mine sa mi spuna!

ozimandias

Quote from: cara on September 23, 2008, 10:05:58 AM
vreau io visiniu si alb cu visiniu!
am zis!

Cum vrei tu, Cara, insa nu stiu daca se potriveste visiniul cu verdele  ;D.


georgette

Vio,mai ai si alte culori?albe am..si pot sa aduc si eu,si galbene!

ozimandias

Vio, daca ai in plus, as vrea si eu gladiole albe si "clopotel" de care ziceai mai devreme... Ii pun (bulbii) la soacra-mea. Un bulb doi de gladiole si unul din celelalt, daca mai ai. Daca nu, sa stii ca nu ma supar, ca nu o iubesc asa de mult pe soacra-mea...  ;D

lovetulip

Quote from: ozimandias on September 23, 2008, 04:01:39 PM
Vio, daca ai in plus, as vrea si eu gladiole albe si "clopotel" de care ziceai mai devreme... Ii pun (bulbii) la soacra-mea. Un bulb doi de gladiole si unul din celelalt, daca mai ai. Daca nu, sa stii ca nu ma supar, ca nu o iubesc asa de mult pe soacra-mea...  ;D
Cine ajuta,ajutor primeste.In cazul meu,soacra e a doua mama.Pe bune.Stiu eu cum sa o indulcesc cu miere. :D :D

lovetulip

Quote from: georgette on September 23, 2008, 02:36:32 PM
Vio,mai ai si alte culori?albe am..si pot sa aduc si eu,si galbene!
Tie nu-ti aduc.Incearca la nasele tale. :D Nu ai gradina plina de gladiole?Ce-ti mai trebuie?