Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

penelopa

Quote from: myky on November 15, 2008, 10:33:00 PM
draga mea, asa cum ti-am scris si in email, copilul MEEEEU :D, este super OK, mancat, jucat, dormit, marait, ..., tot tacamu.
stai linistita!

Deraga  mea, asa  cum ti-am mai zis, emailul meu e la serviciu iar io sunt in CO  ;D
Ma bucur si m-am linistit. Baiatul pare fericit.
Nu la fel pot spune despre mine: am ramas cu 2 copilasi si ma-sa care a dat in mintea copilasilor .... nu le mai fac fata  >:(
Azi noapte au bantuit prin toata casa iar spre dimineata au venit  toti in pat. N-am dormit mai deloc si, dupa ce-am mai si gasit  gradina mea de ghivece din living inundata ..... am decis: de diseara limitat locatie de acces  ;D

lala

Myky,ce copil dragut si jucaus ai,sa-ti traiasca!


doina

Este foarte scumpic copilasul , sa fie sanatos , ca nazdravan va fi sigur, cam  doi ani.  ;) :D :D

mamaruta

Sunt aici, Ella, nici nu as putea sa ma ''despart'' de voi, doar ca intru rar pe net.
Nu numai ca e campanie, dar am avut si vreo 3 saptamani de groaza la lucru...m-au mai incarcat cu niste sarcini in plus, de toata ziua umblam prin oras, apoi si-au dat seama ca nu e bine sa muncesc asa mult la sarcinile astea si mi le-au luat, dar oricum nu faceam fata....
Iar dupa o zi bezmetica la servici, stau 2 ore in fotoliu sa imi revin si plec iar in oras, sa aduc partidul pe primul loc in sondaje. Acum am putin timp liber (adica vreo 3 ore) si studiez niste legi, sa nu dau cu bata in balta la sedintele de consiliu local. Apoi...dispar, pana spre seara....am noroc cu mateo, care ma vede ca plec, dar nu se intreaba cand ma intorc acasa; dar si el este sef de geanta, adica imparte, in locul meu, fluturasi, in cutiile postale.. Cand are chef....
Ce va fi dupa 1 decembrie...nu stiu....dar sper sa fie mai bine pentru noi toti, eu sigur pentru asta muncesc.

Erwin

Regula no. 1: Oamenii nu-s ceea ce par!
www.erwin.sunphoto.ro

ozimandias

Mada... si mie-mi era dor de tine... :-*

Myky, superb catelusul! Sa va bucurati de el.

GetaV.... ce propunere... tu poate vrei sa nu mai ai liniste si pace  :D (nu, am glumit. Mie mi se pare super OK chestia cu intalnitul 1 data pe luna  :D)

stefana

Aveti aici un filmuletz cu imagini de la intalnire. Pozele nu au iesit bine dar tot postez cateva
http://s69.photobucket.com/albums/i53/stefanaboji/?action=view&current=MOV02812.flv

 
Iar propunerea Getei o sa o apreciati mai mult ca sigur la primavara. Se ajunge relativ usor cu metroul din orice colt al Bucurestiului in maxim 40 de minute.

mamaruta

Aoleu, da' multi ati fost la intalnire, bravo! L-am vazut si pe finu' Florin, mushuroit bine in ultima perioada...yes! ;)
Am fost la GetaV in toamna asta; are o gradina superba si niste flori de invidiat! Mai rar gasesti atatea varietati de plante intr-un colt de rai....vara cred ca e o nebunie de gradina.

myky

Quote from: stefana on November 16, 2008, 09:58:46 AM
Aveti aici un filmuletz cu imagini de la intalnire. Pozele nu au iesit bine dar tot postez cateva
http://s69.photobucket.com/albums/i53/stefanaboji/?action=view&current=MOV02812.flv

 
Iar propunerea Getei o sa o apreciati mai mult ca sigur la primavara. Se ajunge relativ usor cu metroul din orice colt al Bucurestiului in maxim 40 de minute.
baai, ma si miram aseara, cum de ai scapat momentul! :D

myky

 :D de plimbare se ocupa diana (fii-mea) ;D
drum bun monica, te pup!
p.s. nu mi-ati aratat bazaconia dupa care am alergat, asa ca sa-i faceti o poza.
eu ma pierd in intalnirile astea, sunt asa de multe de spus, si intotdeauna plec 'nesatisfacuta', si daca m-a intrebat cineva ceva, sau am omis pe cineva, sa ma ierte, dar nu a fost cu intentie.

Fleurf

 Cred ca toata lumea pleaca de la aceste intalniri ca mai erau multe de spus si timpul a trecut prea repede.
Myky, ma indoiesc sa fi omis pe cineva iar la tine ne-am simtit minunat  :-* si n-am plecat cu mana goala  :-*
Am reusit sa pun si eu pozele in album
http://fleur.sunphoto.ro/noembrie_08/KLFLYDRNKXYWIPKGOOH
http://fleur.sunphoto.ro/noembrie_08/PADGQBZVMQOYDTMQXCQ
http://fleur.sunphoto.ro/noembrie_08/ESDDLUXKBRRRFVCMHYD
http://fleur.sunphoto.ro/noembrie_08/VCDQKSBGBUPRYWUDQAA
Astea doar le-am facut ca eram ocupata cu altele  ;)

myky


martipan

Bueeei,se pare ca va tooot distrati de minune voi,bravos,felicitari !!!!
Miky,te-ai ales cu un puredel frumos fooooc,ptiu-ptiu sa nu fie de deochi dragalasul !!!

myky

merci!
bai e asa cumintee, m-a speriat pene ca face si drege, as, e parfum!

miha

Quote from: myky on November 16, 2008, 06:13:40 PM
merci!
bai e asa cumintee, m-a speriat pene ca face si drege, as, e parfum!
Probabil si-a pierdut compania...dar isi revine el in cateva zile...

ozimandias

 :D
Asta vroiam si eu sa zic... Acum se acomodeaza  ;D
Iti recomand sa-ti pui florile sus  ;D. Ai auzit-o pe Pene.  :D

myky

da, pai am mutat cateva, preventiv. :D

GetaV

Oferta ramane valabila cum incep primulele si bulbii de primavara va astept.Propunerea mea este prima sambata din luna,sau daca aveti alta varianta ramane deschis subiectil.

myky

vezi, de aia astept io baumaxu cu nerabdare.

ozimandias

Opi si in Berceni a fost reducere 50% mai bine de o luna. Dupa o luna au facut-o 70%. Si au tinut-o doua saptamani. Dupa care au aruncat plantele. Si in Berceni se vedea pretul taiat cu markerul si pu 45.99... Asa ca... Eu le-as spune. Si le-as mai spune ca, atunci cand intrebi daca au plante la reducere sa nu se mai uite ca si cand ai cersi...mai ales acele vanzatoare care nici nu stiu sa diferentieze plantele...

floare mica

In Hornbah Berceni am vazut in ultimul timp un raft metalic plin cu tot felul de plante inclusiv orhidee cu pret redus 50%
De ce sa mai intreb vinzatoarele daca au plante cu pret redus? Imi aleg de acolo ce imi place si cind ajung la casa ii atrag atentia caseritei ca planta respectiva am luat-o din raftul cu pret redus 50%. Daca nu ma crede are posibilitatea sa verifice dind un telefon la raionul de flori, daca nu vrea las floarea la casa si ma interesez unde pot sa fac o reclamatie impotriva caseritei !  ::) 

Si, Opia, smecheria cu pretul e urmatoarea. Ei schimba pretul de pe ghiveci punind unul mai mare la care aplica reducere de 50% in felul acesta ne pacalesc ei pe noi si cumparam planta aproape cu pretul real  ;D 

costieanuconstantin

acelasi lucru fac peste tot ,la haine, la electrocasnice,s.a. i-am intrebat de ce fac asta raspuns :cineva trebuie sa plateasca diferenta, asta e. >:(

ozimandias

Quote from: floare mica on November 18, 2008, 11:09:01 AM
In Hornbah Berceni am vazut in ultimul timp un raft metalic plin cu tot felul de plante inclusiv orhidee cu pret redus 50%
De ce sa mai intreb vinzatoarele daca au plante cu pret redus? Imi aleg de acolo ce imi place si cind ajung la casa ii atrag atentia caseritei ca planta respectiva am luat-o din raftul cu pret redus 50%. Daca nu ma crede are posibilitatea sa verifice dind un telefon la raionul de flori, daca nu vrea las floarea la casa si ma interesez unde pot sa fac o reclamatie impotriva caseritei !  ::) 
Cand iei plantele de la reducere, trebuie sa-ti scrie vanzatoarea de la raion reducerea si sa ti-o semneze seful de raion. Altfel, la casa, planta are pretrul intreg.
Iar ieri nu era nici macar o planta redusa!

georgette

Quote from: ozimandias on November 18, 2008, 09:08:27 AM
Opi si in Berceni a fost reducere 50% mai bine de o luna. Dupa o luna au facut-o 70%. Si au tinut-o doua saptamani. Dupa care au aruncat plantele. Si in Berceni se vedea pretul taiat cu markerul si pu 45.99... Asa ca... Eu le-as spune. Si le-as mai spune ca, atunci cand intrebi daca au plante la reducere sa nu se mai uite ca si cand ai cersi...mai ales acele vanzatoare care nici nu stiu sa diferentieze plantele...
Fetelor,stiti ce nu inteleg eu?.Daca ati vazut treaba asta,si nu odata,..faceti poza si drept cu ele la protectia consumatorului!!!NU I MAI IERTATI  ,ca de asta se poarta cu noi asa !Trebuie sa invete ca painea lor este din partea noastra ,A CUMPARATORILOR..si daca vor sa ne fure ,se fura pe ei! eu am asteptat mai bine de 20 de minute la Universitate sa vina vanzatoarea sa deschida chioscul de bilete,,avea afis in geam:" ma intorc in 15 minute"..am pierdut nenumarate troleibuze si din cauza asta  si o legatura din autogara Obor!!.i am facut 2poze la biletul din geam cu ora aferenta..cand a venit i am spus ca poate sa si caute de lucru!!i am facut reclamatie la protectia consumatorului...este a doua oara cand nu iert pe cineva in viata mea dar am de gand sa nu mai iert pe nimeni care sfideaza!!