Orhideea

Started by cara, March 12, 2007, 03:23:37 PM

Previous topic - Next topic

ozimandias

CARA!!!!!!!!!!!
Frate, dar tu ai apa vie acolo? Ce pana mea de instalatie folosesti?
Eu ma gandesc serios sa-ti dau TOATE orhideele mele, ca sa le mearga si lor bine...

cara

vii tu cu ele sau merg eu sa le iau?



:D :D :D

ozimandias

Le pun in elicopterul lui Myky  :D.

Serios, cum mai pot posta eu acum poza cu o orhidee cu o floare...



dorinas

Cara sa stii ca ma duc sa-mi cumpar casa din cauza ta, ca sa am loc si de orhidee, na. ;D
Singura pe care am avut-o am reusit s-o ucid, rusine sa-mi fie.

ozimandias

Dorinas, cred ca ar trebui sa cumperi casa Carei   :D :D :D
Ca asa... o casa oarecare.... mai au si altii....

Cara, nu-mi revin. Te rog, sa pot dormi linistita in noaptea asta, spune-mi, phalenopsisul acela alb, cu florile acelea perfecte, superbe, absolut deosebite, magnifice, de vis, ireale, deci acela e cumparat recent, da? Nu a inflorit asa la tine....nu?

cara

deci ala e primul meu phale, cumparat acum dai ani si ceva.

e preferatul meu. si a inflorit de mai multe ori la mine.

myky

Quote from: ozimandias on May 18, 2009, 09:47:27 PM
CARA!!!!!!!!!!!
Frate, dar tu ai apa vie acolo? Ce pana mea de instalatie folosesti?
Eu ma gandesc serios sa-ti dau TOATE orhideele mele, ca sa le mearga si lor bine...
ete asa:

myky

si asta e prima mea orhidee, cumparata la reduceri, fara sa stiu ce culoare are, si a inflorit de 2 ori pe o tija, si asta e una noua

ozimandias

Quote from: cara on May 18, 2009, 10:11:40 PM
deci ala e primul meu phale, cumparat acum dai ani si ceva.
Multumesc Cara. Esti o prietena adevarata. Acum ma apuc sa caut unde vorbeau Codruta cu Mihail de sepuku si alte tehnici...
Insa, macar de Martipan ai mila.. Pana sambata cand apare el... poate iti revin sentimentele mai bune... El e tanar... e pacat...


:D :D :D

PS: Myky, foarte frumoasa...  :D :D :D



cara

deci cine supravietuieste, supravietueste! selectie naturala!  :D :D :D

probabil nu va mai amintiti ca Daveco mi-a dat acum vreun an jumate o orhidee muribunda. i s-au uscat toate frunzele si tocmai cand voiam s-o arunc am descoperit ca avea un muguras verde cat o gamalie. ei bine, priviti cat e de mica in comparatie cu vecina ei, dar nu se lasa deloc: are tija florala!  ;D

irina

da cu ce le dai pe frunze de lucesc asa?
ale mele nu sunt asa de stralucitoare ;D ;D ;D

cara

e de la blitz. nu le dau cu nimic.


irina

aha.am crezut ca le dai cu ceva.
stiu ca este ceva spray ptr luciu, fetele de pe la florarii il folosesc.oricum asteptam sa vedem floricicile la micuta domnisoara! ;D :-*

cara

eu n-as da cu luciu de ala pe frunzele niciunei plante. mi se pare ca le sufoci cu buna stiinta  ::) ::)

Marmoset

Quote from: irina on May 18, 2009, 11:28:43 PM
aha.am crezut ca le dai cu ceva.
stiu ca este ceva spray ptr luciu, fetele de pe la florarii il folosesc.oricum asteptam sa vedem floricicile la micuta domnisoara! ;D :-*

Ce frumos i-ai spus!  :)  Chiar ca-i ca o micuta domnisoara! Cara, iti doresc s-o faci vedeta cat mai repede!  :-*

cara

pe ea am primit-o asta seara de la o prietena  ;D

Marmoset

Doamne, Cara...tot alba, si tot ireal de frumoasa!  :) Fericita orhidee, ca a nimerit la tine!  :-*

irina


cara

ea ramasese nepozata:

Marmoset

Cara, deci chiar nu te mai suport!  :D :D
E splendida!

ozimandias

Deci asa ceva nu accept. Am sa-i scriu lui Felix. O faci intentionat. Cum ai vazut ca am aparut pe forum si m-am amuzat de postarea lui Daveco, hop si tu cu poza.  Aici nu mai intru. O sa ma apuc sa cresc papadii ca vad ca tie alea nu-ti plac.
;D

Marmoset

Ozi, tu apuca-te de papadii, ca eu ma apuc de ciulini! Asta-i sfidare din partea Carei, e prea de tot!  :D :D

myky

Quote from: ozimandias on May 19, 2009, 02:44:10 PM
Deci asa ceva nu accept. Am sa-i scriu lui Felix. O faci intentionat. Cum ai vazut ca am aparut pe forum si m-am amuzat de postarea lui Daveco, hop si tu cu poza.  Aici nu mai intru. O sa ma apuc sa cresc papadii ca vad ca tie alea nu-ti plac.
;D

nu-i asa ozi?
vezi cara, ca mai ' e' unii care 'zice' ca mine. :D

cara


Solariana

E deosebita, mai ales in contrast cu forma si "intunecimea" vasului. Pare o stampa japoneza. Vasul e tot cadou, sau de unde l-ai cumparat?