Concurs gloxinii

Started by Nicol Caloian, May 13, 2008, 04:30:07 PM

Previous topic - Next topic

gabriela iuliana

 :-[Multumim frumos Nicol si imi cer inca o data scuze (se mai intampla cand depinzi de altcineva) :) :-* :-*

gabriela iuliana

Nicol spune-mi te rog cum sa procedez,postez acum pozele cu participantele la concurs sau luni pe 26 ???Multumesc mult. :) :-*

Oana

ma inscriu si eu. putem participa cu cate frunze vrem?

stefana

Da, ca la alte concursuri: cu cat mai multe bilete, cu atat mai multe sanse de castig ;D

Nicol Caloian

Quote from: gabriela iuliana on May 21, 2008, 03:08:45 PM
Nicol spune-mi te rog cum sa procedez,postez acum pozele cu participantele la concurs sau luni pe 26 ???Multumesc mult. :) :-*
Cum nimeni n-a protestat, totul e ok, iar de postat pozele cred ca e mai bine luni, pe 26.

gabriela iuliana

 :)ok va multumesc tuturor ca ati fost de acord cu participarea mea cu 7 zile intirziere.Bafta tuturor. :) :-*

gabriela jalba

Bai!!!! am uitat!!! nu am pus frunzulitele. Le pun miine. e ok!!!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

stefana

Quote from: Fleurf on May 20, 2008, 08:01:53 PM
Pe 26. 05 Cara. Ai timp sa te pregatesti cu toate cele necesare.
Gabi, nu trisa! Concursul incepe lunea viitoare  ;D: atunci punem frunzele la prins.

gabriela jalba

OK,OK !!!!! N-am fost atenta!!!! deci 26.o5 . Am scris asa data,ca poate mai sint si alti imprastiati!!
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

miha

Ma inscriu si eu la concurs... :) din placerea de a va tine companie...

Oana

anunt ca am taiat si am pus 4 frunze in apa de dimineata...nu de alta dar seara devin uituca. :D poze incarc cum ajung acasa de la serviciu. bafta concurentilor....

Shalymar

Si eu am pus de dimineata, in turba jumate amestecata cu jumate pamant de flori, am doua frunze de gloxi mov batuta si 2 frunze de rosie simpla! plus un bonus, mini propagatorul meu , o inventie proprie as putea spune si la indemana tuturor, imediat revin cu poze!

cara

eu le-am tuflit in pahare cu apa, fara nici un descantec, ca n-am avut vreme!

am sa le afum cu pene de vultur si-o sa le stropesc cu apa de timis un pic mai incolo  :D ;)

[attachment deleted by admin]

lyana

Si eu am pus de dimineata in pahar cu apa  2 frunze de gloxi : una cu floare dubla roz cu alb de la vecina mea , si una cu floare simpla de culoare rosu spre grena de la o prietena :D doresc mult succes concurentilor!!!

[attachment deleted by admin]

Fleurf

 Azi am pus 3 frunze din gloxinia care v-a placut asa de mult, pt concurs. Fiindca 2 aveau cate o bucata de frunza rupta, am aplicat metoda de la strepto si le-am pus si pe ele. Sa fie muuuulti pui. Am folosit pamant universal amestecat cu nisip iar celor 2 frunze cu codita din vasul rotund le-am pus putin Radistim.
PS   Toti cei care aspira la un pui sa inalte rugi fierbinti! :D

[attachment deleted by admin]

miha

Am retinut!!! :) Sa iasa...cati mai multi pui... :-*

vciupa

Si frunzele mele vin langa ale voastre la concurs.
Bafta multa tuturor va doresc!

larisa

Si eu doresc tuturor rezultate ,si fie ca cel mai bun procedeu sa cistige ,asa vom invata cu totii

Johana

Am pus si eu 6 frunze de gloxii, 4 in apa si 2 in pastile de turba sa vad cum evolueaza in paralel cele doua metode. 3 frunze sunt de la mine, iar 3 le-am primit.


Shalymar


cara

apoi cred ca ma duc si eu sa le ingrop si sa le descant pe-ale mele, ca vreau sa castig plante de la voi!  :D

Oana

revin cu poze....
http://s175.photobucket.com/albums/w134/oanamm/concurs%20gloxinii/

numaratoarea finala: particip cu 6 frunze: doua in banuti de turba si 4 in apa.

p.s. Shalymar daca imi parmiti sa iti dau un sfat.....ai grija cu aerisirea la propagatorul tau...

Shalymar

Da Oana, tocmai de-aia nu le-am imbinat complet ermetic! :-*Si in fiecare zi dupa o saptamana cate o ora desfacut!!!

miha

Eu am pus doua frunze...sa vedem daca iese ceva din ele... :)

sicamin

Am pus si eu trei frunze de gloxinii in substrat de Florimo si perlit 1/1 si trei frunze in apa.
Cu gloxiniile am esuat mereu si vreau sa vad daca acum voi reusi.
Poze concurs.
http://s68.photobucket.com/albums/i9/mnescun/Concurs%20gloxinii/