Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

Fleurf

Nu promit sa vin, ca mai am si duminica programata o iesire si eu am si lectii de facut  ;D ::). Doina daca nu ajung ia Confidorul si il dai GeteiV ca ma intalnesc mai usor cu ea decat cu tine.

doina

Am hotarat , sambata spun si eu prezent  ;D , daca intervine ceva .... , am colegi ........ O sa va rog sa ma instruiti cum ajung din Piata Sudului la locul de intalnire  :-[

ozimandias

Pai locul de intalnire al cui e la Piata Sudului?

Piata sudului e statia de metrou care vine de la Unirea (spre IMGB, nu spre Pipera) si trece prin Eroii Revolutiei (unde e acest Mall) si pe la Brancoveanu (de unde as putea sa te iau eu). Tu din ce parte vi? Ca daca mergi cu metroul, acesta te lasa peste o intersectie (mare, dar frumos amenajata de primarul Piedone) de Mall.

Ce ma bucur ca ajungi!

Edit later:
:D am citit stramb.
De la Piata Sudului ajungi cu metroul 2 statii. Cred ca merge si o masina sau un tramvai, dar nu stiu care.

doina

Deci de la Piata sudului merg 2 satatii cu metrolul , adica pana la statia Brancoveanu ... si de acolo ? Sunt aeriana in Bucuresti   :P

ozimandias

Doina, de unde vii?
De la Piata Sudului ai merge 2 statii spre Unirea (brancoveanu si Eroii Revolutiei). La a doua (Eroii) cobori. Nu stiu sigur, dar parca e doar o iesire din metrou la acea statie. Ei, cand ai iesit la suprafata te uiti roata. In fata e un cimitir (eroii Revolutiei) in dreapta altul (Cimitirul catolic sau armenesc sau cum o fi), peste drum altul Bellu...  :D :D :D
Dar nu despre asta era vorba. Te uiti roata si sigur vezi Mallul. E o chesti mare, din sticla...


doina

Multumesc Ozi  :-* , eu vin de la Oltenita si cobor la piata Sudului din microbuz , apoi merg cu metroul 2 statii si de acolo ma descurc pana la Mall , voi avea nevoie de un nr de  telefon , sa sun pe cineva sa ne intalnim  :-[

ozimandias

Iti trimit acum PM cu nr. meu.
Dar sigur ne intalnim.
Dupa ce ai reperat Mallul, urci la ultimul etaj unde sunt restaurantele si, in stanga cum urci, la cele mai din capat mese vor fi fetele. Daca nu, daca ajungi tu prea devreme, astepti la o masa, ca venim.
'restaurant" e mult spus. Cafenea.
De obicei ne-am vazut la aceea la care ti-am spus. Dupa ea nu mai sunt mese, este un loc de joaca pentru copii.


stefana

Cam la ce ora ajungi la piata Sudului , Doina?

doina

Multumesc Ozi  :-* , poate reusesc sa o mobilizez si pe Nico.agat , sa venim impreuna , dar ea are copilasul bolnav , poate se face bine pana sambata  :P
Voi ajunge la piata sudului cand imi planific , sunt microbuze care pleaca de la Oltenita din jumatate in jumatate de ora.

opiadc

       Ai nr meu, poti sa ma suni daca nu te descurci! :)
     Nu ca as cunoaste Bucurestiul prea bine -ultima data cand am fost m-am ratacit de mi-a luat 2 ore sa ma intorc de unde am plecat :D :D :D :D :D;dar aici am mai fost de 3 ori, asa ca gasim o solutie...
    Mai sunt cativa bucuresteni pe forum care nu zic nimic...toata lumea e asteptata cu bratele deschise...chiar daca unii s-au simtit ofensati sau nedreptatiti la un moment dat, nu cred ca asta e un motiv de a sta deoparte de intalnirea cu ceilalti... :D :D :D mai degraba celelalte, ca daca Gomez nu ne onoreaza cu prezenta, vom fi din nou doar reprezentantele sexului frumos! :) :) :) :) :)

opiadc


        Am postat deodata! :D :D :D :D :D

ozimandias

A... copilasul se va face bine cu siguranta.
Deja e mult mai bine.
Deci veniti impreuna, da?
:D

doina

Eu am vobit aseara cu ea si i-am propus , dar n-am hotarat nimic , sper sa venim impreuna  :D Si Monica , da am postat amandoua odata  :D

stefana

Eu nu cred sa fi lipsit de la vreo intalnire mushuroiasca  ;D , mereu astept cu nerabdare revederea.
De asta data voiam sa evit un moment penibil participand. Fara comentarii.

opiadc


     Indiferent cine va hotari sa participe, cred ca orice moment penibil se poate evita;suntem suficiente persoane ca sa fim suficienti de ocupati pt a strica intalnirea! :) Si toti suntem forumisti si avem in comun foarte multe lucruri, chiar daca sunt si divergente...
   Dar, decizia apartine fiecaruia...
   

myky


GetaV

Ar cam trebui ,oricum au aparut si-n piata!

myky

daca cele care vin sambata vor irisi, sa-mi spuna.

opiadc


       Sunt pitici, sau numai mi se pare mie? :)
    As vrea si eu ! ;) Mersi!
        Da, da, urzica are intrebuintari multiple! E buna in tratamentul multor afectiuni! :D

myky

da, sunt pitici, te-am notat.

penelopa

Ştefana, fără fiţe, daa?
Te rog eu muuult să vii! Tu eşti un punct de referinţă pentru întâlnirile noastre  în vecinătatea ....... cimitirelor ( :D), aşa că, nu-ţi dau "învoire".  :)
Spre deosebire de alţii, tu a dat dovadă de multă înţelepciune şi, întotdeauna, ai ştiut ce trebuie să înveţi de la .... viaţă.

Doina,  convinge-o pe Nico.agat: mai ales că trebuie să-i aduc plantele pe care i le-am promis de astă toamnă.  :)

Codruta

Pene, daca tot esti piloasa ;D nu aranjezi un zbor Eindhoven-Bucuresti ca sa pot veni si eu la intalnire? Oricum sunt alaturi de voi cu tot sufletul.

penelopa

Nu mai bine îţi aranjez o  ....... teleportare ?  :D

Codruta

Nu credeam ca ai pile si la cei din Star Trek :D Varianta ideala asa ca o accept. Doar sa ma anunti cand e teleportarea ca sa nu ma ia din pat :D

stefana

Pene, draga, daca nu pot fi punct de referinta in vecinatatea lui Gheorghe, tot degeaba  ;D ;D.
Da' las'ca vine ea vara, sa vezi atunci ce excursii pot organiza spre Peris ::) , ulita Ingerasilor  :D...