Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

ozimandias

N-o mai vaita!
La cat e de bucuroasa... poate sa doarma si-n masina.
Dar ca sa stai linistit, cica e la o pensiune  ::)

ozimandias

Quote from: Ella on April 10, 2009, 09:17:22 PM
Drum bun, soare si vreme buna, petrecere frumoasa!
Sa faceti poze, multe :-*
Iti dai seama ca ne-ar fi placut enorm sa fii cu noi.
Oricum, sambata si duminica, daca veti sughita, sa stiti ca noi suntem.


Ella

Quote from: ozimandias on April 10, 2009, 09:57:09 PM
Quote from: Ella on April 10, 2009, 09:17:22 PM
Drum bun, soare si vreme buna, petrecere frumoasa!
Sa faceti poze, multe :-*
Iti dai seama ca ne-ar fi placut enorm sa fii cu noi.
Oricum, sambata si duminica, daca veti sughita, sa stiti ca noi suntem.


:-* :-* :-*

mihail

simbata la IASI e nashpa rau: plafonul jos,nori stratus,deci un front cald,banda mare,va tine si miine cel putin...temperatura 6-7 grade,vint 2-3 m/s.
Avind in vedere cele de mai sus,nu cred ca la Vaslui e altfel.Sint doar 80 km pina acolo.

Va rog pregatiti o varianta de "interior".

myky

distractie placutaa! si vreme frumoasa!

mirelush

Nu conteaza ( neaparat ) vremea,  mai important e ca sunteti impreuna.  Distractie placuta !!! :) Ma voi gandi la voi !

mihail

aiurea...ce bine e sa stai la caldurica si sa le urezi la aia de stau-n ploaie si frig distractie placuta .Ce conduceti voi ?
Nici nu pot macar sa beau ceva,cit de cit,deoarece tot eu trebuie sa-nvirt covrigu' la intoarcere.
Frumoasa consolare,nu mai bine stau acasa si rod cozonaci,pasca si sparg oua colorate ?
Sau mai bine ma duc la Catedrala,macar acolo e cald din toate punctele de vedere,e "lumina"si .....multa-multa limiste.
Nu nimereste Penelopa acolo. ;D


P.S....am senzatia ca unele mesaje de aici,de acum,seamna atit de mult cu cele infantile de dincolo.....chiar trebuie sa ne maimutzarim ?

Myrela

 Petrecere frumoasa va doresc si eu !!!!!!!!!!

Ieri, pe drumul de costisa ce duce la Vaslui,
Mada si Mateo au trecut pe la mine sa ma vada  :-*  :-*  :-*
Vizita a fost foaaarte scurta [ se grabeau sa ajunga in timp util la Cara  :-* ] , dar incarcata de emotii pentru mine.
Astept cu nerabdare o noua intalnire, muuuuult mai lugaaaaaaa, stiti foarte bine cat de grea e despartirea de oamenii dragi  :'( , deja mi-e dor de ei, de mult mi-e dor de voi, regret ca nu pot fi si eu la Vaslui......
Tot drumul spre casa  [ de la Calnic jud.Alba la Bistrita ], ieri, m-am gandit la voi, desi peisajul a fost unul superb, adica pe Valea Ariesului. Am ajuns acasa azi la ora 0,30, obositaaaa, l-am trezit pe sotul meu si i-am povestit intalnirea cu Mada si Mateo :D  :P

Petrecere frumoasa, indiferent cum va fi vremea, in jurul vostru va fi soare !!!!!!! :-* :-* :-*
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

mihail

pina la urma,n-am inteles unde v-ati intilnit...este asa de stufoasa povestirea ta ,incit un reper doua acolo n-ar strica.Asta ca sa inteleg si eu cum au ajuns la Onesti.Cara unde sta ?

ani

Acum la Braila este soare si destul de cald. Plecam la drum si aducem cu noi vremea buna. Si daca o pierdem pe drum tot va fi frumos ca ne intalnim!
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

mihail

la Iasi acum(ora 15) ploua slab,intermitent,bate vintul,temperatura 10-12 grade .

cara


vernil


mihail

ce-i asta Cara ?...unde e?
...he-he-he...te dai mare cu Sacelele tau....cind el este atit de mic,il stiu am fost acolo,cu treba...iar domu'Gugal a avut grija sa-mi raspunda la intrebarea mea.
Sper ca te-ai suit in masina aia si te gasesc miine la Vaslui. :D

costieanuconstantin

myrela , la calnic ai fost sa-ti vezi podgoriile !!!?

Myrela

 La Calnic am lucrat in ultima jumatate de an, dar in octombrie cand am ajuns acolo pentru prima data, via nu era culeasa siiiiii........ce struguri buuuuni........., ce must buuuun..........., ce vin buuuuuuuuuuuun!!!!!!!!!!  si oamenii de acolo sant cei mai de treaba pe care i-am intalnit vreodata ![ dupa mushuroisti  :P ]
Saptamana viitoare o sa ma despart de ei, imi va fi tare greu, mai ales ca acolo am locuit la casa ! la curte! si ce curte..........doamne cata liniste, smocuri de iarba, trifoi, papadii si toporasi , ce mai , un vis [ cineva acolo sus ma iubeste si , macar pentru 6 luni mi-a facut pofta sa stau la casa ]
Am avut si sector zootehnic in dotare : un pisic si un catel  :D, imi va fi greu sa nu-i bag in geanta cand voi pleca de acolo  :-[
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

mihail

VASLUI 2009- excelent,intilnire de neinmaginat,s-a spart conducta cu oameni de aur....(ce-mi place pieton)....dar,mai multe dupa ce se aduna toata populatia pe acasa.Nu-i frumos sa vorbesti in lipsa.Deocamdata sint bulversat,as fi regretat daca nu as fi mers.Pacat de tort. ;D
O dupa-amiaza frumoasa la toata lumea,iar acolo unde este cazul: CRISTOS A INVIAT !
Vio iti multumesc frumos,a fost excelent,inca o data LA MULTI ANI,sa fii fericit si iubit,alaturi de delicata ta sotie.

diana

Puteam sa jur ca Mihail scrie inaintea mea ;D Nu se compara cu nimic experienta traita!! M-am intors cu regretul ca nu am stat mai mult! Vio, multumiri multe pentru tot! A fost ceva ce nu voi uita niciodata!  ::)


Myrela

Frumos, frumos, da' sa vedem si noi  :P , sa curga pozeleeeeeee !!!!!!! :D
http://myrela.sunphoto.ro/
Din IUBIRE ne nastem, pentru IUBIRE traim, doar cu IUBIRE ,,plecam,,.

diana

Quote from: Myrela on April 12, 2009, 04:33:31 PM
Frumos, frumos, da' sa vedem si noi  :P , sa curga pozeleeeeeee !!!!!!! :D

Cu pozele mai dureaza putin - eu nu am avut aparat :'( :'(

Codruta

Eu ma gandeam ca inca chefuiti si voi sunteti deja acasa?! Cine v-a pus pe fuga? :D

diana

Quote from: Codruta on April 12, 2009, 04:45:27 PM
Eu ma gandeam ca inca chefuiti si voi sunteti deja acasa?! Cine v-a pus pe fuga? :D

Pe mine, boala Alexiei, ca de zilele onomastice am uitat :-[ Pana la Iasi e putin de mers dar imagineaza-ti cat face Mada pana la Deva  ;D Maine se lucreaza ;D

ani

Am ajuns si noi acasa. A fost o intalnire grozava, suntem foarte bucurosi ca v-am cunoscut, ne-am simtit minunat. Vio, multumim pentru invitatie si felicitari pentru munca pe care o depuneti acolo. Poze mai tarziu, acum plecam intr-o vizita.
"Frumusetea lucrurilor exista in sufletul celui care le admira" David Hume

mihail

bey ...care mi-ai mincat tortul ???  fac moarte de forumist !!!  ;D :P :D

P.S. Chiar daca a-si fi stiut dinainte ca politia rutiera ma asteapta,asa cum s-antimplat ,tot as fi venit.Este foarte dubios ca stationa,cu procesul verbal pregatit,exact in dreptul pensiunii.Ma gindesc la cine m-a "vindut".Sigur e Penelopa....sau Corcodeaua ??
Nu-i bai,ce...pe jos nu pot sa merg ?