Intalniri forumisti

Started by Aricica, March 02, 2007, 10:29:46 AM

Previous topic - Next topic

martipan

Quote from: penelopa on March 21, 2009, 08:59:32 AM
M-am întors că mi-am amintit că trebuie să-l urecez pe Marţipanu  ;D

- Băi, Marţipene, tu ştii ce oră era aia la care Mădă făcea poza ?  Normal că papagalii mei ( că am 2, sic!) erau acoperiţi !!! .....  nu se treziseră încă. Le pun cârpan'n cap numai la culcare, să doarmă liniştiţi  şi nestingheriţi  :)
Mie chiar îmi pare rău că nu sunt prea gălăgioşi. Aş face orice să-i determin să ciripească şi ei mai mult!!!   :(

Doamne ajuta,multa sanatate,m-am linistit !
Poi am crezut si eu ca ai primit vizitele la ore de..vizita  ;D !
Ai mei pe la 7 sunt treji ....acuma te-am bestelit oleaca pt ca suflu si in iaurt,stiam pe cineva care il acopera aproape toata ziua ca sa taca din cioc  >:( ,fusese cadou pt nepoata,nepoata s-a mutat cu parintii in Spania,si papagalul a ramas de izbeliste (nu ca nepoata il baga in seama ,saraca fiinta mai avea contact cu oamenii decat cand ma mai duceam eu si il mai bagam in seama) !
Asta este,imi sunt tare dragi,recunosc ca nici eu nu mai stau asa de mult cu ai mei ,dar ii dragalasesc,sunt blanzi,ca mam preocupat de ei,baietelul meu sta foarte cuminte pe umar,deget sau unde mai vrea el,fetita ma pupaceste mama-mama ,deci nu sunt ai nimanui !
Ma bucur ca ai tai stau in puf ;) Bafta la noroc !
Si ca sa divaghez rau,Mykyduto,de ce nu ne mai arati si noua nimfoiul tau ? ;D

GetaV

Si eu imtentionez sa ajung intai la Iasi ,apoi sa sa plec spre Vaslui.

mihail

Geta V. in traducere inseamna Geta Voinea? ..adica sora lui Ovidiu ?

myky

pt ca isi schimba penele si e urat cu spume, si pt ca e suparat, din cauza lui toto, care cum il prinde cum sare pe el.

GetaV

Nu nu este nici-o apropiere  este numai o coincidenta da initiala.

lovetulip

  Am fost astazi la pensiunea Tosca. Una camera single cu mic dejun inclus este 100 lei. Una camera double cu mic dejun inclus este 120 lei.Programul ar fi acesta.Adunarea va fi la noi.Dupa ce va sosi ultimul invitat mergem sa facem cazarea.Dimineata vom pleca pe la 10 in coloana la ferma.Sunt 19 km de la Vaslui.Am vorbit cu gestionara magazinului satesc ca in caz de vreme proasta sa ne cazeze in separeu.Este foarte incapator.Acolo vom face schimb de prajituri si de flori pe muzica Sharei Brightman.Fiecare dupa ce viziteaza ferma este liber sa plece sau sa mai stea in functie de distanta de parcurs spre casa.
     Vor fi invitati duminica dimineata cativa prieteni apicultori.Vom impartasi unul altuia despre pasiunile noastre.Televiziunea locala va fi prezenta.Va rog ca pana cel tarziu 4 aprilie sa confirmati sau infirmati prezenta voastra.Pensiunea are 18 camere.Mai este timp sa va convingeti partenerii/partenerele de viata.
      Va asteptam cu drag.

Penelopa.M-am intalnit astazi in piata cu soacra ta.Mi-a spus ca ii este dor de voi.I-am spus ca veniti de Florii.Ce sa-i zic daca o mai vad?
    Ana.Ma bucur ca Stefan nu s-a razgandit.
    Gabi.Luati-l si pe Mihail si poate-i gasiti un loc si Dianei.
    Geta.Suna a incertitudine.Sa nu indraznesti!
   Sica.Cand am facut anuntul m-am gandit si la Codruta,Ella sau Larisa.Pica am pe banateni doar atunci cand luam bataie la fotbal.
    Mada.Daca nu gasesti transport sa stii ca sunt curse regulate Vaslui-Timisoara care trec prin Deva.
   Stefana.Nasa draga ma bucur ca o sa serbam amandoi ziua numelui la Vaslui.
    Nicol. Vezi ca la Tisita sa o iei la dreapta spre Tecuci,Barlad...Vaslui si sa nu te duci acasa la Adjud.
    GetaV. Ma bucur ca o sa te/va cunosc. Pleci odata cu vecina ta Stefana.

Voi reveni luni cu alte amanunte.Acum ma duc la stadion.Lore,Miha se aude?Va batem astazi la 3 goluri diferenta.

                                                                                                                                                          Vio


http://www.camerehotel.ro/pensiunea_TOSCA-Vaslui_557.html

ps.chestia cu tinuta obligatorie a fost o gluma. in caz de ceva am masti apicole pt toata lumea.

ozimandias


Quote from: vio on March 21, 2009, 04:13:43 PM
ps.chestia cu tinuta obligatorie a fost o gluma. in caz de ceva am masti apicole pt toata lumea.

Doamne-ajuta!



Quote from: vio on March 21, 2009, 04:13:43 PM
Televiziunea locala va fi prezenta.
Pai tocmai cand  venea TV-ul ma puneai sa-mi pun baticul in cap?

Serios vorbind, eu vreau camera cu pat dublu (vin si cu copilul).
Multumim!



Ella

Quote from: vio on March 21, 2009, 04:13:43 PM
Cand am facut anuntul m-am gandit si la Codruta,Ella sau Larisa.

                                                               Vio


Multumesc mult! imi plange sufletul...sunt mult prea departe  >:( :'( :'(
Sa faceti poze, multe poze, va rog! :-*

mihail

pacat...ar fi insemnat ca ne cunoastem de multi ani,am fi avut ce sa birfim si sa ne hlizim vreo saptamina.Cel putin!

mihail

multumesc Vio,eu o sa vin de capu' meu duminica.Simbata nu prea pot,este seara de-nainte de  Invierea Domnului.Nu prea se face sa lipsesc.Sper sa nu te superi.
O sa se alature (e secret) si sotia mea la sarbatoarae voastra de nume.E si ziua ei.

GetaV

Putem sa barfim si sa ne hlizim si fara sa ne cunoastem de mult timp ,eu sper sa avem de aici inainte mult timp sa avem ce povesti!

gabriela jalba

Quote from: mihail on March 21, 2009, 03:37:14 PM
Geta V. in traducere inseamna Geta Voinea? ..adica sora lui Ovidiu ?

adica copii dnei. Cisnoc ?
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

martipan

Quote from: myky on March 21, 2009, 03:40:00 PM
pt ca isi schimba penele si e urat cu spume, si pt ca e suparat, din cauza lui toto, care cum il prinde cum sare pe el.


Saracul nimfoi ....ahhh,si la cat de dragalas e cafeluta al tau,cred ca l-as si ierta ..... atunci de-abia astept sa-l vedem infrumusetat (si ai mei pierd penele,au inceput de chelie  :D :D :D ) !

myky

m-a asasinat, stau toata ziua cu aspiratorul pe langa el, noroc ca e pe baterie (aspiratoru :D)

martipan

Quote from: myky on March 21, 2009, 09:02:22 PM
m-a asasinat, stau toata ziua cu aspiratorul pe langa el, noroc ca e pe baterie (aspiratoru :D)
Stiiiuuu,cand naparlec,naparlesc,le cad cozile si penele de zbor toate o data,e ceva de speriat ...nu mai vb de pufii si fulgii aia microscopici  ;D ...noproc ca strange mama dupa ei,nu eu  :P ::) !

gabriela jalba

Vio,te rog sa postam aici toate mesajele referitoare la intilnirea de sarbatorire a REGINEI PRIMAVERII !!!!
Deci: banuiesc ca programul poate suferi modificari si anume.
- eu care am fost de doua ori la tine( pilotati de tine ),cu greu am mai ajunge de unii singuri prin stradutele alea
- fiecare stie cind pleaca de acasa,nu cind ajunge. Intre primul sosit si ultimul poate exista si o diferenta de 5-6 ore. Care ,cum ajunge,vrea sa se spele,sa se schimbe sa-si puna bagajul...nu sa-l astepte pe....
- nu conduci sub presiunea ca faci pe cineva sa te astepte.Poate mai am si alta treaba in drumul asta care trebuie rezolvata. Nu pot rupe o discutie care e in interesul meu, fiindca cineva ma asteapta...Stau 15 oameni sa ma astepte pe mine?
- imagineaza-ti ce nebuneala ar fi in casa la tine,si nimeni nu s-ar simti in largul lui.
  Avind in vedere toate acestea,propun sa ne cazam direct.Am vazut pensiunea,da si adresa acolo,deci,nici o problema.
Seara luam cina toti la pensiune. Chiar ar fi interesant daca acolo are posibilitatea de a face gratar afara (ca la Slanic ). Ne aducem fiecare cite ceva si pirpalim acolo la gramada. Sau ne organizam pe loc. Sau mincam la restauratul pensiunii. Dimineata venim la ferma la lalele.
   Fetele,ce spuneti??? Sugestii!!! Cum ne organizam ?
GABI -  CAMERA "DUBLU"
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

GetaV

Am intors problema pe toate fetele,nu cred ca lalele vor fi in toata splendoarea pe 11-12 aprilie.Vegetatia este intarziata anul acesta .Poate ar fi mai bine sa mergem duoa Pasti ,ganditi-va ca totusi sunt Floriile si multi avem de sarbatorit pe cineva ca sa nu mai vorbim de Vio care poate avea alte planuri de ziua lui onomastica! Astept si alte pareri!

mihail

Se prea poate sa ai dreptate.Dupa cum vezi,a spus ca vin si niste apicultori plus televiziunea.El este foarte amabil,dar gasesc ca s-ar putea sa picam de aiurea,cu atit mai mult ca este si ziua onomastica.Deja este cam mult pt. domnul Vio.Dar,hai sa nu emit eu judecati in contul lui.Observatia ta este foarte interesanta,asa propune sa o discutam deschis.

ozimandias

Si eu tot pe 12 pot veni.
Daca nu, la vara, la scos bulbii de lalele.


mihail

mai...dar nu picam prost ?????

gabriela jalba

Stati linistiti !!! Vio nu are alte planuri precis.El are totul programat pt data asta( si cu noi si cu apicultorii,ca sa faca o singura adunare).  Nu-l cunoasteti! Este foarte bine organizat,si dintr-o bucata. Daca nu vroia,zicea de la inceput.Sintem vreo 4 care de mult  coceam  intilnirea asta.. Invitatia el a facut-o incepind cu 10 aprilie. Deci ne-a picat la fix,asa cum gindisem si programasem.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

ozimandias


mihail

Ozi,e ceva gresit acolo,in fraza ta...sa inteleg ca faceai referire la ultima nuanta de Cromoplatin abordata ?
Gabi,fie cum spui tu,logica ta este corecta.Totusi nu ne-am adunat cam multi fata de estimat ? Si apoi eu nu prea vreau sa ma vada populatia la Stirile Pro-Tv. ;D

gabriela jalba

Stai linistit,ca aia de la Vaslui (locala) nu dau la PRoTv. Si daca nu vrei,stai cu spatele.
Ozi nu-i in cea mai buna faza,si cu toate ca-i bruna,se da blonda.
Pe cei curaţi la suflet şi luminaţi la minte
Neîncetat să-i cauţi. Şi fugi de tonţi şi răi.
Dacă-ţi va da otravă un înţelept, s-o bei -
Şi-aruncă antidotul, un prost de ţi-l întinde.
http://s1142.photobucket.com/user/gabryela3/library/?sort=3&page=

GetaV

Vio are prea mult bun simt ca sa intervina la o intalnire la el intr-un asemenea moment . Chiar daca ratez o intalnire eu voi vizita ferma dupa Pasti.